panele ścienne

Panele ścienne 3D – nowoczesność i klasa

Panele ścienne 3D to jedno z ciekawszych rozwiązań dekoracyjnych dostępnych obecnie na rynku dekoracyjnym. Architekci wnętrz, którzy chcą spełnić oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów, chętnie korzystają właśnie z tego rodzaju dekoracji ponieważ pozwala on stworzyć oryginalne, intrygujące aranżacje. Nawet ludzie, którzy o architekturze wnętrz nie wiedzą zupełnie nic a najnowsze trendy widzą ukradkiem w telewizorze są oczarowani pięknem i oryginalną formą paneli. Warto wspomnieć, że panele ścienne 3D najlepiej wyglądają na ścianie, gdy są dodatkowo podkreślone za pomocą oświetlenia. Dodatkowe punkty świetlne, które będą rzucać delikatne światło na ścianę sprawi, że pomieszczenia zyska dodatkowego nastroju i stanie się bardziej przytulne.

Nie masz pomysłu jak wykończyć ścianę? Nudzą Cię klasyczne farby lub tapety? Zawsze możesz wybrać panele ścienne 3D. Można je układać na całych ścianach, bądź tworzyć niepowtarzalne wzory lub mozaiki. Ogranicza Cię tylko twoja wyobraźnia.

panele ścienne
panele ścienne

Panele ścienne 3 D najnowszy trend w architekturze wnętrz

Panele są ciekawym rozwiązaniem dla nowoczesnych wnętrz w stylu loft. Tworzą dekorację samą w sobie. Nie trzeba wieszać obrazów ani ściennych płaskorzeźb. Dostępne są w szerokiej gamie wzorów. Kształtem mogą przypominać np. ścienny labirynt lub morskie fale.

Główną zaletą jest to, że sami możemy decydować, jak finalnie będą się prezentowały, wybierając określone kolory farby. Możemy wybrać ich klika i tworzyć futurystyczne obrazy z paneli ściennych 3 D. Wykonane są z pełni naturalnych tworzyw tj. gips, dzięki czemu są ekologiczne. Kolejną ich zaletą jest łatwość montażu, który możemy z powodzeniem sami wykonać bez pomocy fachowca. Do tego celu potrzebne nam będą m. in. klej do paneli, gładź gipsowa, poziomica. Przygotuj ścianę pod panele musi być dobrze oczyszczona i gładka. Jeżeli podłoże jest zabrudzone lub surowe warto wcześniej na nie nałożyć grunt penetrujący. który sprawi że ściana będzie lepiej wiązać z klejem.  Następnie na panele nakładamy punktowo klej montażowy i przyklejamy do ściany. Jeżeli chcemy zmienić kolor paneli możemy użyć farb akrylowych, winylowych lub lateksowych, używając wałka z długim włosiem.