sztukateria ścienna w salonie

Listwy styropianowe – najodpowiedniejsze pomieszczenia

Listwy styropianowe – najodpowiedniejsze pomieszczenia. Stosowanie różnych dekoracji ożywia mieszkanie, nadaje ścianom i aranżacjom wnętrza dużo bardziej indywidualny charakter, sprawia, że możemy poczuć się w domu naprawdę u siebie. Przy wybieraniu sztukaterii warto jednak trzymać się kilku prostych zasad.

Sztukateria wspaniale ozdabia ściany i wnętrza mieszkania, warto jednak pamiętać, że co za dużo, to niezdrowo. W okresie baroku chętnie pokrywano dekoracjami każdy fragment ściany, ale ostateczny efekt takiego podejścia wydaje się raczej przytłaczający. W ten sposób można stworzyć pomieszczenia, które nadają się do podziwiania, ale niekoniecznie do mieszkania. Zbyt dużo elementów sztukaterii to niekorzystne rozwiązanie przede wszystkim w przypadku małych pomieszczeń i niedużych domów.

Listwy styropianowe – ciekawe rozwiązania

Listwy styropianowe mogą być użyte w każdym pomieszczeniu, któremu chcemy nadać swój niepowtarzalny styl. Salon jest sercem każdego domu co za tym idzie miejscem najbardziej wyeksponowanym na widok gości lub nasz przy codziennym użytkowaniu. Pokój dzienny jest miejscem w którym możemy zastosować listwy zdobione jak i proste zależenie od stylu, który chcemy nadać pomieszczeniu. Ciekawym rozwiązaniem jest użycie listw oświetleniowych, które mogą być stosowane do wprowadzenia niesamowitej atmosfery w danym pomieszczeniu poprzez użycie taśmy LED RGB, która umożliwi nam wprowadzenie nastroju sterując kolorem światła. Listwy maskujące karnisz są kolejnym elementem aranżacji salonu, który możemy użyć do ciekawego zamaskowania rzeczy jaką jest karnisz. Rzecz często szpecąca pomieszczenia zaaranżowane w jednym stylu.

Listwy styropianowe można zastosować również do nadania pomieszczeniu niepowtarzalnego charakteru poprzez zastosowanie listw ściennych na pustej ścianie łamiąc dotychczasowy design i ład w pomieszczeniu. Listwy styropianowe można zastosować również jako motyw przewodni danego miejsca używając oryginalnego zdobienia.

Wszystkie wykorzystane elementy, np. listwy ścienne i listwy oświetleniowe  powinny być dobrze dobrane i łączyć się ze sobą w ładną, estetyczną całość. Dzięki temu całe mieszkanie będzie spójne, posiadało przemyślany wygląd, poszczególne pomieszczenia i elementy architektoniczne będą sprawiały harmonijne wrażenie. Dlatego warto zachować umiar i wybierać klasyczne rozwiązania.