Listwy przypodłogowe

Listwy przypodłogowe – dlaczego warto się na nie zdecydować?

Listwy przypodłogowe białe są coraz częściej wykorzystywane do wykończenia wnętrz. Dlaczego warto się na nie zdecydować? Ponieważ nawet najlepiej dobrana do całej aranżacji podłoga nie będzie zachwycała, jeśli odpowiednio jej nie wykończymy. W tym celu pomoże nam właśnie listwa biała przypodłogowa, która będzie nie tylko niecodzienną dekoracją wnętrza, ale również produktem niezwykle praktycznym. Pamiętajmy, że udana aranżacja w każdym przypadku musi składać się z elementów, które doskonale do siebie pasują. Biały kolor listwy jest bardzo uniwersalny i sprawdzi się w każdym przypadku. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby zastosować ten wyjątkowy dekor w kolorze odpowiadającym kolorowi podłogi. Może on być również całkowicie kontrastowy i ekstrawagancki. Warto jednak dobrze zastanowić się nad wyborem i zastosować rozwiązanie, które pasuje nie tylko do całej kompozycji, ale również nas samych.

Biała listwa przypodłogowa – rozwiązanie pasujące do każdego wnętrza

Biała listwa przypodłogowa to idealnie rozwiązanie pasujące do każdego wnętrza, bez względu na to, w jakim stylu wnętrzarskim je urządzimy. Jej zadaniem jest nie tylko pełnienie jakże ważnej funkcji dekoracyjnej, ale również maskowanie szczeliny dylatacyjnej, czyli przerwy między ścianą a naszą podłogą. Musi ona pasować kolorem i wzorem zarówno do płytek lub paneli, jak i do pozostałych elementów aranżacji naszego wnętrza. Listwa przypodłogowa biała, która pomalowana może zostać na dowolny kolor, dostępna jest w wielu różnych modelach. Z tego powodu z łatwością wybierzemy wzór, który w zależności od potrzeb stanie się doskonałym tłem dla reszty kompozycji. Może on również wręcz przeciwnie, stanowić wyrazisty element dekoracyjny. Ten wyjątkowy dekor sprawdza się zarówno we wnętrzach minimalistycznych, loftowych, nowoczesnych, jak i klasycznych i eleganckich. Również przeznaczenie pomieszczenia nie ma znaczenia. Możemy zastosować go w sypialni, jadalni, kuchni, salonie, pomieszczeniu gospodarczym, gabinecie, biurze, czy nawet w lokalu gastronomicznym.

Jaki model listwy przypodłogowej wybrać?

Szeroki wybór produktów tego typu sprawia, że często pojawia się wątpliwość, jaki model listwy przypodłogowej wybrać? Nic w tym dziwnego. Szeroki wybór wzorów może przyprawić o zawrót głowy. Szczególną popularnością cieszą się wysokie listwy przypodłogowe, zwłaszcza jeśli ich forma jest prosta i minimalistyczna. Doskonale sprawdzą się one, jeśli pragniemy, by listwa uspokoiła wnętrze i scaliła całą kompozycją, którą tworzą ściany i nasza podłoga. Szerokie listwy przypodłogowe poleca się również do pomieszczeń, w których niestety musimy ukryć nieestetyczne wykończenie ścian lub podłogi. W efekcie powierzchnia profilu doskonale ukrywa wszystko to, co zaburza wygląd naszej aranżacji. Większość modeli posiada również specjalne miejsce przeznaczone na umieszczenie kabli i przewodów instalacji, które niejednokrotnie przebiegają wzdłuż ścian, a które pragniemy zamaskować.