Listwy przypodłogowe

Listwy przypodłogowe – nowoczesne rozwiązania

Listwy przypodłogowe to ciekawe rozwiązanie, które wykorzystywane jest do estetycznego wykończania pomieszczeń. Sztukateria to dobre rozwiązanie jeżeli chcemy w szybki sposób odmienić przestrzeń wokół siebie. Ilość dostępnych na rynku wzorów i modeli pozwala na wpasowanie ich w każdy rodzaj przestrzeni nie zależnie czy będzie to nowoczesne wnętrze o minimalistycznym wystroju lub mieszkanie o tradycyjnym charakterze. Cokoły są bardzo ważnym elementem w wystroju każdego wnętrza. Oprócz funkcji dekoracyjnej listwy skutecznie chronią ściany przed zabrudzeniami lub uderzeniami np. odkurzacza. Kolejną funkcją jest możliwość ukrycia przewodów, obecnie listwy przypodłogowe posiadają specjalną przestrzeń w której możemy skutecznie ukryć okablowanie różnego typu np. kabel internetowy. Tyle ile pomysłów, tyle możemy znaleźć rozwiązań na aranżację przy pomocy cokołów przypodłogowych. Trzeba pamiętać żeby elementy sztukaterii dobierać już na etapie planowania całego wystroju mieszkania. Źle dobrane profile mogą przynieść odwrotny efekt do zamierzanego więc warto naprawdę wszystko dobrze rozplanować.

Listwy przypodłogowe
Listwy przypodłogowe

 Listwy przypodłogowe – różne rodzaje

Profile dekoracyjne różnią się od siebie nie tylko stylem ale co najważniejsze materiałem z jakiego są wykonane. Poniżej będzie można się dowiedzieć jakie listwy przypodłogowe są dostępne na rynku

  • Listwy drewniane – to najbardziej klasyczna forma w jakiej występują profile przypodłogowe, elementy wykonywane z drewna charakteryzują się doskonałą wytrzymałością na uszkodzenia mechaniczne, drewno samo w sobie wpływa korzystnie na całe pomieszczenie, sprawia że jest „cieplejsze” i nadaje dodatkowego stylu.
  • Listwy MDF – są odpowiedzią na cokoły z drewna, mdf jest tworzywem odpornym na wilgoć i posiadającym odpowiednią twardość co pozwala na używanie ich w pomieszczeniach narażonych na działanie wody np. łazienka. A co najważniejsza cena takich listew jest kilkukrotnie mniejsza niż w przypadku klasycznych profili wykonanych z drewna
  • Listwy przypodłogowe poliuretanowe – profile, które wykonywane są za pomocą nowoczesnych technologii, profile produkowane są z wysokiej jakości polimerów dzięki czemu są bardzo odporne na działanie pleśni, bakterii jak i wilgoci. Pozwala to na zastosowanie ich w pomieszczeniach każdego typu nawet tam gdzie mogą być narażone na działanie wody.