Listwy przypodłogowe PCV

Listwy przypodłogowe PCV

Listwy przypodłogowe PCV to rozwiązanie, które pomoże nam w estetycznym wykończeniu wykładzin, parkietów i paneli. Miejsca styku podłogi ze ścianą najczęściej wymagają zakrycia szczeliny dylatacyjnej oraz obszarów, gdzie powierzchnia nie do końca jest wykończona. Możemy wykorzystać je w przypadku każdego rodzaju podłogi. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby swobodnie dopasować produkt do naszego pomieszczenia. Zapewnia on bowiem estetyczny wygląd i sprawia, że cała kompozycja wydaje się kompletna i dopracowana w najmniejszym calu. Wybór wyglądu listwy powinien być jednak uzależniony nie tylko od charakteru pomieszczenia, a także od jego stylu.

Listwa plastikowa spełnia także szereg funkcji praktycznych. Przede wszystkim może nam ona posłużyć jako płynne połączenie ściany i posadzki, jednocześnie chroniąc te miejsca przed uszkodzeniami. Za jej pomocą zasłonimy niezbędną do prawidłowej pracy podłogi szczelinę dylatacyjną. Dodatkowo zabezpieczymy również podłogę przed dostaniem się pod nią kurzu i zabrudzeń. Listwy łatwe są także do wyczyszczenia. Najczęściej wystarczy nam do tego celu jedynie wilgotna szmatka.

Listwy przypodłogowe białe PCV

Listwy przypodłogowe białe PCV to jedne z najpopularniejszych produktów, które spotkać możemy w większości pomieszczeń zarówno w domach, mieszkaniach, jak i we wnętrzach budynków użyteczności publicznej. Najczęściej wybieramy je ze względu na niewysoką cenę oraz szereg praktycznych właściwości. Co prawda nie są one tak trwałe, jak listwy przypodłogowe poliuretanowe, jednak mimo to będą prezentowały się estetycznie przez wiele lat. Szczególnie że łatwo zdemontujemy je w sytuacji, w której będziemy pragnęli przemalować pomieszczenie lub zmienić podłogę. Ponowny ich montaż będzie możliwy i nie będzie sprawiał problemów.

Z łatwością znajdziemy wiele różnych wzorów produktu, jakim jest listwa podłogowa plastikowa. W efekcie skomponujemy całą naszą aranżację i sprawimy, że będzie ona wyglądała dokładnie tak, jak sobie to zaplanowaliśmy. Warto również zwrócić uwagę na to, by listwa charakteryzowała się miejscem na ukrycie kabli. Dzięki temu wszelkie przewody zostaną zamaskowane, a całe nasze pomieszczenie będzie prezentowało się jeszcze bardziej estetycznie.

Jak montować listwy przypodłogowe plastikowe?

To jak montować listwy przypodłogowe plastikowe, jest jednym z najczęstszych pytań podczas wyboru wykończenia naszej podłogi. Nie ma jednak czego się obawiać. Instalacja produktu do ściany jest prosta i nieskomplikowana. Najczęściej mocowanie wykonuje się za pomocą kołków szybkiego montażu. Istnieje również możliwość użycia specjalnej listwy montażowej lub kleju. Połączenia między listwami oraz naroża zewnętrzne i wewnętrzne ukrywamy za pomocą odpowiednich łączników. Z pewnością ze wszystkimi tego typu pracami poradzimy sobie samodzielnie. Nawet jeśli do tej pory nie mieliśmy możliwości wykonywania podobnych prac wykończeniowych. Jest to kolejna zaleta listew PCV. Nie musimy kłopotać się zatrudnianiem fachowców lub kupnem specjalistycznych narzędzi niezbędnych do instalacji listwy do ściany.