Listwy przypodłogowe drewniane

Listwy przypodłogowe drewniane – dlaczego są tak popularne?

Listwy przypodłogowe drewniane możemy spotkać wykorzystane w wielu wnętrzach. Dlaczego są tak popularne? Dla większości z nas jest to najlepsza metoda na wykończenie podłogi, jaką możemy zastosować w swoim domu. Zdecydowanie wpływa na to fakt, że produkty te kojarzymy przede wszystkim z klasyką i elegancją. Szczególnie że przez wiele lat były uważane za dużo solidniejsze i trwalsze niż ich odpowiedniki wykonane z plastiku lub innych materiałów. Pomimo tego, że na rynku pojawiają się produkty, które przebijają listwy drewniane podłogowe pod względem ich jakości (np. listwy ze styropianu EPS 200) to i tak ich popularność nie maleje. Doskonale odnajdują się we wszystkich aranżacjach, w których stawiamy na klasyczne i uniwersalne rozwiązania. Drewniane listwy sprawdzą się nie tylko w przypadku pomieszczeń domowych, którym jest nasza sypialnia, kuchnia, czy salon, ale również w przypadku wnętrz budynków użyteczności publicznej. Wszelkie gabinety, biura, czy nawet lokale gastronomiczne będą prezentowały się  doskonale, jeśli wykończą je listwy drewniane przypodłogowe.

Drewniana listwa podłogowa – czym się wyróżnia?

Drewniana listwa podłogowa jest bardzo popularna od dawna, ale czym się wyróżnia na tle innych tego typu produktów? Przede wszystkim cechuje ją niezwykła funkcjonalność i stabilność wymiarowa. Bez problemu znajdziemy modele w wielu różnych wzorach oraz wybarwieniach. Szeroki wybór profili oraz ich wysokości sprawia, że każdy bez problemu znajdzie coś dla siebie. Co ważne listwa podłogowa drewniana jest również niezwykle łatwa w montażu. Z pewnością poradzi sobie z nim każdy. Nawet ta osoba, która do tej pory nie miała do czynienia z podobnymi pracami. Ważne, aby wybrać produkt dobry jakościowo i pokryty warstwami zabezpieczającymi. Pamiętajmy, że listwy drewniane nigdy nie będą w pełni odporne na działanie wody. Dlatego z ostrożnością należy podchodzić do umieszczania ich w przypadku pomieszczeń o zwiększonej wilgotności powietrza.

Czy warto stosować drewniane listwy przypodłogowe?

Często zastanawiamy się, czy warto stosować drewniane listwy przypodłogowe. Na rynku istnieje aktualnie tak wiele produktów, że nie ma w tym nic dziwnego. Odpowiedź na to pytanie brzmi tak, jeśli tylko jesteśmy świadomi ich funkcjonalności i ograniczeń w stosowaniu. Drewniane listwy podłogowe dostępne są w wielu wariantach. Najczęściej stosuje się je jako listwy ochronne oraz maskujące szczeliny dylatacyjne. W efekcie jesteśmy w stanie za ich pomocą zakryć przerwę, która powstaje przy ścianie podczas montażu podłogi. Jest to więc nie tylko niezwykły dekor, ale również bardzo praktyczny element wykończeniowy. Różne formy listew sprawiają, że sprawdzą się one zarówno pomieszczeniach klasycznych, jak i w tym utrzymanych w nowoczesnym wydaniu. Modele w kolorze białym są niezwykle uniwersalne, dlatego nawet w przypadku remontu i całkowitej zmiany aranżowanego pomieszczenia, doskonale będą prezentowały się w nowym wnętrzu.