Listwy przypodłogowe aluminiowe

Listwy przypodłogowe aluminiowe – rozwiązanie, które zyskuje popularność

Listwy przypodłogowe aluminiowe to rozwiązanie, które z roku na rok zyskuje coraz większą popularność. Wszystko ze względu na swoje niesamowite właściwości, które podbijają serca każdej osoby, która zastosuje ten wyjątkowy dekor w swoich pomieszczeniach. Zwłaszcza że jest on nie tylko praktyczny, ale cechuje się również wyjątkowymi właściwościami dekoracyjnymi. Coraz chętniej wykorzystujemy go jako główny element dekoracji, który ma przyciągać wzrok i sprawiać, że nikt nie będzie w stanie przejść obok niego obojętnie. Listwy aluminiowe przypodłogowe to element sztukaterii wewnętrznej, który na pewno szybko nie wyjdzie z mody. Architekci i projektanci jednogłośnie twierdzą, że jest to dekoracja wszechstronna, elegancka, minimalistyczna, a zarazem funkcjonalna i bardzo nowoczesna. Niewątpliwą zaletą rozwiązania, jakim są listwy aluminiowe podłogowe, jest również ich niska waga, która wpływa na łatwy, szybki i bezproblemowy montaż.

Aluminiowe listwy podłogowe – gdzie warto je stosować?

Aluminiowe listwy podłogowe to propozycja dla wszystkich osób pragnących dodać swoim wnętrzom charakteru. Jednak co ważne nie jest to rozwiązanie znane i stosowane jedynie w świecie designu i projektowania wnętrz. Do tej pory produkty tego typu stosowane były bowiem w miejscach, które szczególnie musiały zostać utrzymane w nienagannej czystości. Listwa podłogowa metalowa lub aluminiowa charakteryzuje się powłoką, którą niezwykle łatwo wyczyścić. Wszelkie zabrudzenia wystarczy zmyć za pomocą wilgotnej szmatki. Jest ona również odporna na działanie wilgoci i na kontakt z wodą podczas normalnego użytkowania. Nie straszne jest jej więc częste mycie podłogi. Doskonale chroni ona również ścianę przed uszkodzeniami mechanicznymi związanymi z codziennym użytkowaniem pomieszczenia np. podczas odkurzania podłogi. Należy również wspomnieć o tym, jak listwy przypodłogowe aluminium wspaniale maskują nieestetyczne wykończenie ścian w miejscu styku z podłogą. Co ciekawe, mogą nam one również posłużyć jako maskownica kabli i przewodów.

Metalowa listwa podłogowa

Metalowa listwa podłogowa równie dobrze prezentuje się w połączeniu z płytkami, podłogą drewnianą, terakotą, panelami podłogowymi czy naturalnym kamieniem. Podczas jej montażu nie ma konieczności korzystania z pomocy fachowców. Z łatwością zamontujemy je w pomieszczeniu samodzielnie. Listwy aluminiowe są trwałe i będą służyły nam przez wiele lat. Z powodzeniem możemy zastosować je w pomieszczeniach użyteczności publicznej, którymi są na przykład gabinety kosmetyczne, sklepy, biura, a nawet szpitale, czy lokale gastronomiczne. Listwa aluminiowa sprawdzi się jednak równie dobrze w pokoju nastolatka, kuchni, łazience, czy w nowoczesnym salonie. Szeroki wybór modeli sprawia, że ogranicza nas jedynie nasza wyobraźnia. Należy wspomnieć także o tym, jak pięknie tego typu produkt odbija światło słoneczne, które wpada do wnętrza. W efekcie jeszcze lepiej widoczne są jego niesamowite walory dekoracyjne. Listwy przypodłogowe metalowe to wybór dla osób odważnych, które uwielbiają praktyczne rozwiązania.